گرانیت

عنوان
صفحه 1 از 1

خرید سنگ گرانیت

خرید سنگ گرانیت برای بهره‌گیری در ساخت بسیاری از ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف انجام می‌شود. این سنگ ویژگی‌های خاص خود را دارد و از تنوع بالایی برخوردار است.

گرانیت ها نسبت به سنگ‌های آهکی مقاوم‌تر و از استحکام بالاتری برخوردار بوده؛ به همین دلیل بیشتر برای استفاده در مکان‌های پرتردد مانند سنگفرش خیابان‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری و ایستگاه‌های مترو، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 در فضای داخل ساختمان، صفحات گرانیت و اسلب‌های صیقل داده شده در سطوح پیشخوان، کاشی کف، سنگ پله‌ها و بسیاری دیگر از عناصر طراحی استفاده می‌شود. گرانیت سنگی معرف است که در پروژه‌ها برای تولید زیبایی و کیفیت به‌کار برده می‌شود.

خرید انواع سنگ گرانیت

اگر تصمیم به خرید سنگ ساختمانی گرانیت دارید، بهتر است ابتدا انواع آن را بشناسید.

 • گرانیت مشکی نطنز
 • گرانیت سبز بیرجند
 • گرانیت قرمز یزد
 • گرانیت نهبندان
 • گرانیت مروارید مشهد
 • گرانیت خرم دره
 • گرانیت بروجرد
 • گرانیت زاهدان
 • گرانیت تایباد
 • گرانیت مروارید آبی
 • گرانیت فیروزه‌ای

قیمت سنگ گرانیت

با توجه به هزینه بالای استخراج و فرآوری سنگ های گرانیت، قیمت سنگ های گرانیت بالاتر از انواع مختلف مرمریت و تراورتن می‌باشد. تنوع در بین گرانیت‌ها سبب شده است تا شاهد عرضه‌ی این سنگ با قیمت‌های متفاوتی در بازار باشیم.

 سنگ های گرانیتی که دارای کیفیت ساب بالاتری هستند و از نظر درجه بندی در سورت‌های بالاتری قرار دارند، قیمت بالاتری نیز دارند. سنگ های سفید گرانیت قیمت بالاتری را نسبت به گرانیت های تیره دارند.

قیمت دو نمونه گرانیت می‌توانید گاهی بیش از چندصدهزارتومان به ازای هر متر اختلاف داشته باشد. لذا بهتر است بدانید که چه پارامترهایی بر قیمت سنگ ساختمانی گرانیت تاثیر می‌گذارند. در اینجا به مهم‌ترین این موارد اشاره می‌کنیم.

عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت

معدن سنگ گرانیت

سنگ‌های استخراج شده از معادن متفاوت، گاهی از نظر آنالیز و ظاهر سنگ اختلاف‌های بسیاری با یکدیگر دارند. معمولاً سنگ‌های یک معدن خاص در یک رنج قیمتی خاص عرضه می‌شوند. لذا یکی از تاثیرگذارترین مواردی که در تعیین قیمت در نظر گرفته می شود، معدن آن است.

رنگ گرانیت و ویژگی‌های ظاهری

رنگ سنگ گرانیت نیز از نکات مهم در تعیین قیمت این سنگ می‌باشد. رنگ‌های کمیاب گرانیت با قیمت بالاتری فروخته می‌شوند. هم چنین یکدست بودن طرح سنگ خود عاملی برای افزایش قیمت آن است.

آنالیز سنگ

ویژگی‌هایی هم چون مقاومت فشاری و سایشی، تخلخل، جذب آب، وزن مخصوص و … نیز بر قیمت سنگ تاثیر می‌گذارند. بدیهی است هر چه کیفیت سنگ از این نظر بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

ابعاد و ضخامت گرانیت

گرانیت ها بصورت بلوک از معدن استخراج شده و جهت فرآوری به سنگبری‌ها انتقال می‌یابند. و در ابعاد اسلب های گرانیت، انواع تایل‌ها 80*80 ، 60*60 ، 50*50 ، 40*40 فرآوری می‌گردد. بهترین ضخامت تایل 2 سانتی و برای کانتر آشپزخانه 3 سانتی‌متری مناسب‌تر است.

فرآوری سنگ

فرآیندهای فرآوری با توجه به نوع کاربرد سنگ تعیین می‌شوند. 

خرید سنگ گرانیت از همیارسنگ

برای خرید سنگ گرانیت پیش از هر چیز ابتدا با یک کارشناس فروش سنگ های ساختمانی مشورت کنید. سامانه همیارسنگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا بتوانید به طور مستقیم با تولید کننده محصولات ارتباط برقرار کنید. محصول مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید.

تمامی تولید کنندگان و فعالین صنعت سنگ در سامانه همیارسنگ عضو می‌باشند و محصول و تولیدات خود را ثبت کرده‌اند. شما در این صفحه از سامانه ما با انواع سنگ گرانیت و واحدهای اصلی فرآوری و انبارهای سنگ آشنا خواهید شد و سنگ مورد نظر خود را با کمترین قیمت پیدا خواهید کرد.