سنگ لایم استون چیست؟ کاربرد + مزایا + معایب

سنگ لایم استون چیست؟هر آنچه می‌ خواهید درمورد لایم استون بدانید!

سنگ لایم استون(Limestone) نوعی سنگ آهکی و رسوبی است، این سنگ طبیعی که به طور گسترده برای پوشش داخلی و خارجی استفاده می‌شود. اغلب حاوی قطعات فسیلی حیوانات و گیاهان یا نوارهای رنگی است. در ایران اکثرا دارای رنگ‌های روشن هستند و تنها سنگ ساختمانی لایم استون سیلور بوژان رنگی تیره دارند.

برای مشاهده و استعلام قیمت انواع سنگ های لایم استون به صفحه دسته بندی خرید سنگ لایم استون همیارسنگ مراجعه کنید. 
 

سنگ لایم استون چیست || همیارسنگ

در این مقاله از همیارسنگ می‌خواهیم شما را با نوعی از سنگ به نام لایم استون آشنا کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

انواع سنگ لایم استون چیست؟

انواع سنگ ساختمانی لایم استون وابسته به مواد تشکیل دهنده آن و نوع استفاده و محل استخراج به عناوین مختلفی قابل شناسایی است. این نامگذاری که بیشتر بر اساس نوع شکل گیری و ترکیبات سنگ لایم استون است.

سنگ گچ لایم استون، سنگ آهک فسیلی، سنگ آهک سنگی، سنگ آهک اولیتیک نمونه‌های از سنگ لایم استون در رنگ‌بندی و طرح‌های مختلف هستند. سنگ تراورتن تشکیل شده از سنگ آهک از تبخیر کربنات کلسیم نوعی لایم استون است.

انواع سنگ لایم استون || همیارسنگ

انواع دیگر سنگ لایم استون که بنا به محل استخراج و فراوری آنها نام‌گذاری شده در موارد زیر قابل دسته بندی است.

 • سنگ لایم استون مرودشت

 لایم استون مرودشت که سفید ترین انواع سنگ های ساختمانی است.

 • سنگ لایم استون کرمانشاه

 لایم استون کرمانشاه که رنگ آن کرم روشن است.

 • سنگ لایم استون مهاباد

 لایم استون مهاباد که رنگ آن کرم است.

 • سنگ لایم استون بوژان

 لایم استون بوژان که رنگ آن کرم روشن است.

 • سنگ لایم استون گوهره

 لایم استون گوهره که در معرض نور خورشید و آفتاب دچار رنگ پریدگی می‌شود.

 لایم استون اسلام آباد که رنگ این سنگ سفید است.

 • سنگ لایم استون قم

 لایم استون کوه سفید قم که رنگ آن روشن است و در آن دانه های فسیلی دیده می شود.

 •  سنگ لایم استون

لایم استون کرج که از خانواده مرمریت ها است.

انواع لایم استون سفید || همیارسنگ

 به طور کلی تمام انواع سنگ های لایم استون خواص مشابهی دارند. یعنی ویژگی‌ها و معایب و مزایایی که در مورد آن‌ها ذکر شد در تمام آن‌ها مشترک است. مشترک بودن خواص آن‌ها سبب می‌شود که کاربردهای آن‌ها نیز تقریبا یکی باشد. در واقع این انواع سنگ‌ها بیشتر در رنگ و ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند.

مزایای سنگ لایم استون چیست؟

 • برای استفاده مقرون به‌صرفه است.
 • ظاهر این سنگ یک نواخت است.
 • رنگ آن روشن و مایل به سفید است.
 • سنگ آهک رسانای عالی گرما است. این بدان معناست که فضای داخلی ساختمان بسیار خنک تر خواهد بود. این نه تنها با پایین نگه داشتن قبوض برق برای محیط

مزایای سنگ لایم استون چیست || همیارسنگ

به طور کلی جذابیت ظاهری این سنگ باعث شده با وجود مقاومت پایین باز هم مورد استفاده قرار بگیرد و از جذابیت آن کم نکند.

معایب سنگ لایم استون چیست؟

همانطور که اشاره کردیم به طور کلی سنگ لایم استون مقاومت پایینی دارد و مقاومت آن در برابر ضربه، فشار، اجسام تیز، فرسایش کم است. از این رو در مکان‌هایی که رفت و آمد زیاد است مثل پارکینگ و یا سنگ مستعد ضربه دیدن است، به کار برده نمی‌شود.

سنگ لایم استون به دلیل وجود آهک و جذب بالا آب در مکان‌های با رطوبت زیاد استفاده نمی‌شود. مثلا در سرویس بهداشتی و یا به طور کلی‌تر در شمال ایران نمی‌توان از این سنگ استفاده کرد.

معایب سنگ لایم استون || همیارسنگ

برای خرید و استعلام قیمت انواع سنگ ساختمانی از همیارسنگ به صفحه خرید سنگ ساختمانی مراجعه کنید.

کاربرد سنگ ساختمانی لایم استون در پروژه های ساختمانی

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید از انواع سنگ لایم استون برای پروژه ساختمانی خود استفاده کنید:

تطبیق پذیری:

 سنگ لایم استون که در صنعت به دلیل ظاهر شیک و تطبیق پذیری‌اش شهرت دارد، تقریباً برای هر چیزی از کف، دیوار، میز تا ستون، شومینه و محوطه سازی قابل استفاده است. به دلیل کاربردهای متنوع آن، استفاده از سنگ لایم استون آسان‌تر و کم هزینه‌تر است، زیرا نیاز به تامین کنندگان و تجارت متعدد را از بین می‌برد.

کاربرد سنگ لایم استون در ساختمان | همیارسنگ

دوام:

سنگ لایم استون نه تنها به هر طراحی زیبایی می‌افزاید، بلکه باعث افزایش طول عمر هم می‌شود و به ساختمان شما اجازه می‌دهد در آزمون زمان برای دهه‌ها یا حتی قرن‌های آینده مقاومت کند.

زیبایی همیشگی:

در عصر تغییر روندهای معماری، سنگ لایمستون یک انتخاب زیبا و جاودانه برای مصالح ساختمانی باقی می‌ماند. به لطف سبک سنتی و در عین حال معاصر، سازگاری عملکردی و کیفیت همیشگی، یک ساختمان سنگ لایم استون زیبایی و تاثیرگذاری خود را با وجود تغییر روند طراحی حفظ خواهد کرد. با حداقل مراقبت، ساختمان‌های آهکی برای سال‌های آینده به نسل‌های حال و آینده خدمت خواهند کرد.

کاربرد سنگ لایم استون در ساختمان | همیارسنگ

مقرون به صرفه:

سنگ لایم استون در مقایسه با سایر سنگ های طبیعی بسیار فراوان است و هزینه را کاهش می‌دهد. لایم استون یک انتخاب هوشمندانه برای مصالح ساختمانی با دوام طولانی است. زیبایی شناسی سنگ لایم استون به هر طراحی معماری جذابیت می‌بخشد که ارزش آن را چند برابر می‌کند.

پایداری:

از آنجایی که سنگ آهک کاملاً طبیعی است، طبیعتاً فاقد مواد شیمیایی است. سنگ لایم استون تولید شده و استخراج شده در منطقه اثرات زیست محیطی را با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در طول حمل و نقل مواد کاهش می‌دهد و آن را برای معماران و پیمانکاران آگاه به محیط زیست ایده آل می‌کند.

کاربرد سنگ لایم استون در ساختمان

قیمت سنگ لایم استون

قیمت سنگ لایم استون در مقایسه با بسیاری از سنگ‌های ساختمانی، بسیار مقرون به صرفه است. به این دلیل که سنگ لایمستون به فراوانی یافت می‌شود. یکی دیگر از دلایل این است که کار با این سنگ بسیار راحت و نصب آن ساده‌تر است، زمان نصب و در نتیجه هزینه را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، لایم ستون به اندازه سنگ‌های دیگر سنگین نیست.

سخن آخر

سنگ لایم استون چیست و چه مزایایی و معایبی دارد؟ آیا قیمت سنگ لایمستون مناسب است؟ در واقع حتی اگر آن را در کارخانه پوشش دهیم تا مقاومت آن نیز بالا رود باز هم برای استفاده مقرون به صرفه خواهد بود. امیدواریم با مطالعه مطالب بالا به دید درستی در مورد انواع سنگ لایم استون رسیده باشید و به درستی متوجه شوید که لایم استون چیست. 

کاربرد سنگ لایم استون | همیارسنگ

سوالات متداول درمورد سنگ لایم استون

 1. چرا سنگ آهک را انتخاب کنید؟

سنگ لایم استون فواید زیادی دارد. در درجه اول، این است که یک ماده بادوام با زیبایی بصری دلپذیر است. همچنین ضد آب و مقاوم در برابر حرارت است، بنابراین برای میزهای آشپزخانه، کاشی‌های حمام، کفپوش‌ها، شومینه ها، اطراف درها، پله‌ها و موارد دیگر عالی است.

2. سنگ لایم استون در ساختمان ها چه کاربردهایی دارد؟

لایم استون که به عنوان مصالح ساختمانی بیرونی استفاده می‌شود، گرما و جذابیت بصری را برای هر طراحی معماری به ارمغان می‌آورد، اما نگهداری از آن آسان، بادوام و مقاوم در برابر بسیاری از شرایط آب و هوایی است.

3. آیا سنگ لایم استون برای ساخت خانه مناسب است؟

لایم استون یکی از بادوام‌ترین گزینه‌ها در بین تمام مصالح ساختمانی است. قوی و متراکم است و دارای منافذ کمی است. منافذ کمتر شکستن سنگ را سخت‌تر می‌کند، باعث می‌شود در برابر سایش و یخ زدگی مقاوم باشد. 

خرید سنگ لایم استون ارزان

همیارسنگ یکی از بزرگترین حامیان صنعت سنگ ایران می‌باشد. که در زمینه ماشین‌آلات صنعت سنگ، سنگ ساختمانی و خدمات صنعت سنگ فعالیت می‌کند.

تمامی تولید کنندگان و فعالین صنعت سنگ در سامانه همیارسنگ عضو می‌باشند و محصول و تولیدات خود را ثبت کرده‌اند. شما با رفتن به صفحه سنگ ساختمانی»»لایم استون در سامانه ما با انواع سنگ لایم استون و واحدهای اصلی فرآوری و انبارهای سنگ آشنا خواهید شد و سنگ مورد نظر خود را با کمترین قیمت پیدا خواهید کرد.

 


لینک مقالات مرتبط

بزرگترین شرکت های صنعت سنگ

معرفی بهترین سنگ نما ساختمان

بهترین سنگ کف برای ساختمان

سنگ تراورتن چیست

سنگ تراونیکس چیست

بهترین سنگ ساختمانی

سنگ مرمریت چیست


اگر شما هم در مورد سنگ لایم استون سوال یا دیدگاهی دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان همیارسنگ در اولین فرصت به سوال شما پاسخ خواهند داد، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

 

 

تعداد بازدید : 2644
تاریخ ایجاد : 1400/11/25

ثبت نظر در مورد این مقاله

نام
لطفا نام خود را در این بخش وارد کنید
ایمیل
لطفا ایمیل خود را در این بخش وارد کنید
نظر
لطفا نظر خود را به طور واضح وارد کنید.
تایید کنید که ربات نیستید
در این قسمت تایید کنید که ربات نیستید و انسان هستید.

نظرات ثبت شده